یکی از محبوب ترین گل های دنیا گل لاله است. آنها در گل فروشی های متعدد یافت می شوند، در رنگ های متنوعی هستند و تقریباً در هر رویداد مهمی ظاهر می شوند. حتی بسیاری از خانواده ها آنها را در وسط میزهای غذاخوری خود قرار می دهند. این موضوع بسیاری از مردم را به این فکر واداشته است که لاله ها از کجا آمده اند و معنی آنها چیست. چند نکته وجود دارد که همه باید در نظر داشته باشند.

داستان منشا لاله ها

لاله در واقع از آسیای مرکزی می آید و برخی معتقدند که اولین بار در منطقه ترکیه رشد کرده است. به این دلیل که کلمه لاله از کلمه فارسی عمامه گرفته شده است. این به این دلیل است که وقتی لاله ها شکوفا می شوند، شبیه عمامه هستند.

لاله ها معمولا برای ابراز عشق داده می شوند. افسانه هایی از خاورمیانه در مورد عشق وجود دارد که بین شیرین و فرهاد مشترک بوده است. در حالی که انواع مختلفی از این داستان وجود دارد، اکثر آنها شامل یک لاله قرمز است که وقتی یکی از عاشقان ناامید می شود و خود را می کشد رشد می کند. جایی که او می میرد همان جایی است که اولین لاله روییده است. بنابراین، نمادگرایی بین لاله و عشق متولد شد.

دسته گل لاله های رنگارنگ در دست

معانی مدرن لاله ها

اکنون معنای گل لاله گسترش یافته است. چند معانی رایج برای لاله وجود دارد. این شامل:

  • لاله ها هنوز هم معمولاً برای نشان دادن عشق داده می شوند.
  • لاله ها معمولا اولین گل هایی هستند که در بهار رشد می کنند و شکوفا می شوند. بنابراین، آنها می توانند تولد دوباره را نشان دهند.
  • بسیاری از فرهنگ ها لاله ها را با سخاوت و نیکوکاری مرتبط می دانند

اینها چند مورد از رایج ترین معانی هستند که امروزه به لاله ها داده می شود. معنای دقیق آن بستگی به قسمتی از جهان و آداب و رسوم خود آنها دارد.

رنگ لاله ها می تواند متفاوت باشد

لاله ها در رنگ های مختلفی وجود دارند. در حالی که افسانه بالا به وضوح لاله های قرمز را به عشق ابدی گره می زند، که هنوز هم ادامه دارد، رنگ های دیگری نیز وجود دارد. برخی از محبوب ترین انواع عبارتند از:

  • لاله های سفید برای نماد بخشش (یا درخواست) داده می شوند
  • لاله های زرد معمولا برای تشویق افکار شاد و شاد در میان دوستان داده می شود
  • لاله های بنفش به طور کلاسیک نماد سلطنت هستند
  • لاله های صورتی معمولا برای تقویت قدرت، اعتماد به نفس و رشد داده می شوند

در حالی که لاله ها رنگ های زیادی دارند، اما همه آنها برای هر فرد معنای متفاوتی دارند. به همین دلیل است که گل لاله به روشی محبوب برای فردگرایی و بیان تبدیل شده است.

حقایق سریع درباره لاله ها

واضح است که لاله ها معانی زیادی دارند و در رنگ های مختلفی وجود دارند. برخی از حقایق جالب عبارتند از:

  • لاله ها اغلب در سالگرد ازدواج ویژه به عنوان نمادی از فداکاری بی پایان اهدا می شوند.
  • در حالی که چندین رنگ اصلی وجود دارد، هزاران نوع وجود دارد که افراد می توانند از بین آنها انتخاب کنند.
  • لاله ها باید در پاییز کاشته شوند تا در بهار و تابستان رشد کنند.

گل لاله یکی از محبوب ترین گل ها در جهان است.